Kocia Kawiarnia Projekt osiedlowy OBO Nad Jeziorem Długim nr 74 - głosowanie do dnia 27.09.2015 r.

Gratka dla kociarzy! Ogromna szansa dla bezdomnych kotów! 
Olsztyn zbuduje kocią kawiarnię!

Jeżeli kochasz koty i nie jest Ci obojętny los bezdomnych mruczków to głosuj już teraz!
Projekt osiedlowy nr 74 nad Jeziorem Długim!

Głosowanie internetowo:
http://www.konsultacje.olsztyn.eu/budzet/projekty-osiedlowe-3-edycja-obo#/list

Głosowanie osobiste:
http://www.obo.olsztyn.eu/punkty-glosowania.html


KOCIA KAWIARNIA ma tylu zwolenników, co przeciwników. Może dlatego, że tworzone są w celu zarabiania pieniędzy. Olsztyńska kocia kawiarnia w założeniu pomysłodawców ma być kawiarnią tylko z nazwy. W rzeczywistości niewiele będzie miała z nią wspólnego. 

Ma to być miejsce, gdzie realizowana będzie uchwała rady miasta mówiąca o zapobieganiu bezdomności zwierząt. Zadania w tym zakresie realizowane będą inaczej niż w Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie i w innych godzinach w celu wzajemnego się uzupełniania. 

Projekt zgłosiło stowarzyszenie o nazwie KLUB MIŁOŚNIKÓW i HODOWCÓW KOTÓW. Jest to jedyne takie stowarzyszenie w Polsce, które łączy pod wspólnym szyldem te dwa kocie światy: jedni ratują bezdomne, drudzy dbają o to, abyśmy mogli podziwiać wiele cudownych ras. 

W kociej kawiarni na powierzchni ok. 200 m kw. wydzielone zostaną 3 podstawowe sektory: tylko dla ludzi, dla ludzi i kotów oraz wyłącznie dla kotów a także niezbędne zaplecze socjalne. W sektorze dla ludzi prowadzone będą szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu zapobiegania bezdomności zwierząt, w tym oczywiście kotów. 

W sali dla ludzi i kotów wyposażonej w miękkie, przytulne kanapy i fotele będzie można odpocząć w towarzystwie tych kotów, które do tego sektora przyjdą z własnej woli z trzeciego sektora, w którym będą mieszkały tylko one. Każdy miłośnik kotów wie, że koty mają różne charaktery, od miziastych po ekstremalnie indywidualistów. Jest oczywiste, że ludzie w 99% chętnie przyjmują miziaste koty do swoich mieszkań a unikają "dzikusów". W kociej kawiarni te miziaste, proludzkie bezdomne koty będą miały możliwość przytulenia się do człowieka, gdy będą miały na to ochotę. I w rezultacie otrzymają większą szansę na adopcję i opuszczenie kociej kawiarni. 

Regułą jest i regułą pozostanie, że stowarzyszenie prowadzi działalność w zakresie ratowania bezdomnych kotów w oparciu o tzw. domy tymczasowe, których blisko 50 ma na terenie Olsztyna i okolic. Za kilka dni do swojego domu pójdzie SETNY kot adoptowany w tym roku a pozostała setka wciąż czeka na adopcje pod opieką tymczasowych opiekunów. 

Kocia kawiarnia z założenia nie będzie zarabiać, a prowadzić ją będą wolontariusze nieodpłatnie. W tej chwili na rzecz kotów bezdomnych pracuje w naszym stowarzyszeniu ponad 60 MIŁOŚNIKÓW i 30 hodowców, którzy wspomagają karmą, żwirkiem i miejscem w swoim domu dla bezdomniaczka. Do naszych celów wynajęliśmy lokal, za który będziemy płacić miesiączny czynsz w kwocie 1200 zł + VAT + media. Będziemy płacić z własnych pieniędzy lub zebranych na organizowanych zbiórkach. Te ciężko zapracowane pieniądze wolelibyśmy wydać na karmienie, leczenie i sterylizacje kotów bezdomnych zamiast dawać komuś zarobić, ale na dziś nie mamy lepszego rozwiązania. 

Kocia kawiarnia będzie lokalem miejskim i nie jest jeszcze ustalone na jakich zasadach i czy w ogóle przekazane będzie do użytkowania naszemu stowarzyszeniu. Przebywanie w kawiarni będzie NIEODPŁATNE, a jeżeli ktoś przekaże datek na karmienie, leczenie i sterylizację bezdomnych kotów, to w podziękowaniu otrzyma kawę, którą będzie mógł wypić na terenie kociej kawiarni. Takie są założenia i myślę, że wszyscy miłośnicy kotów poprą nasz pomysł. 

Serdecznie zapraszam do współpracy pod hasłem "OLSZTYN KOCHA KOTY". Szukajcie nas na fejsbuku: Olsztyn Kocha Koty. Zapraszam też do kontaktu telefonicznego (wieczorem) pod nr. 605 682 082. 

W tej chwili bardzo potrzebujemy tymczasowych opiekunów kotów, osób chętnych do wożenia kotów do lecznic, osób fotografujących i filmujących koty, osób do wstawiania ogłoszeń adopcyjnych .... jest co robić. Czekamy na Ciebie !